+90 (282) 229 22 06

TEKOG Uygulanan Domateste Raf Ömrü

TEKOG Uygulanan Domateste Raf Ömrü

TEKOG Uygulanan Domateste Raf Ömrü

TEKOG Uygulanan Domateste Raf Ömrü Testi

TEKOG Sıvı Organik Gübre, domates bitkisine uygulandığında raf ömrü uzar mı? Domatesin kalitesi verimi artar mı?
TEKOG uygulanan domateste  raf  ömrü konusunu, kimyasal gübre ile karşılaştırmalı olarak test edip sizlere sunuyoruz.
..
Fotoğrafta gördüğünüz, sol taraftaki domates kimyasal gübre kullanılarak yetiştirildi ve 28.08.2017 tarihinde dalından kopartılarak teste alındı. Sağ tarafta görülen domates ise TEKOG Sıvı Organik Gübre kullanılarak yetiştirildi. Ve diğerinden 4 gün daha önce, yani 24.08.2017 tarihinde dalından kopartılarak, sizler için, test edilmek üzere beklemeye alındı.
12.09.2017 tarihli bugünkü durumu gözlemlediğimizde, fotoğrafın sol tarafında gördüğünüz kimyasal gübre ile yetiştirilen domatesin, 15 gün içerisinde epey bir çürümüş olduğunu görüyoruz. Ancak sağ tarafta görmüş olduğunuz TEKOG ile yetiştirilen domates ise koparıldığından bu yana 19 gün geçmiş olmasına rağmen,  hala TAPTAZE ve oldukça CANLI görünüyor.  Üstelik hiçbir çürüme göstermemiş gayet sağlıklı durumda.

Bu testimizle bir kez daha görmüş oluyoruz ki, TEKOG ile yetiştirilen DOMATES’in VERİMİ – KALİTESİ – RAF ÖMRÜ de Çok Daha Yüksek Oluyor..!!

TEKOG Uygulanan Domateste Raf Ömrü

Hiçbir kimyasal girdi içermeyen, tamamen bitkisel içerikli, %100 Organik ürün, TEKOG Sıvı Organik Gübre ile tarım sektöründe yepyeni bir çığır açıldı..! Domates, salatalık gibi diğer tüm sebze, meyve ve ağaçlarınızda daha sağlıklı, verimli, daha kaliteli ve kesinlikle kimyasal içerik, hormon vb. kullanmadan, raf ömrü çok daha uzun olabilecek besinler yetiştirebilmeniz sağlanıyor.

Bir başka paylaşımımızda görüşmek  dileğiyle..