+90 (282) 229 22 06

tekog® Sıvı Organik Gübre

tekog® Sıvı Organik Gübre

TEKOG BİTKİSEL MENŞELİ SIVI ORGANİK GÜBRE nedir?

tekog  ® lisansı ile üretilen “Bitkisel Menşeli Sıvı Organik Gübre“; toprakları gençleştirip   tarım ürünlerindeki verimliliği  arttırırken, öncesinde kullanılan pestisit    ve kimyasal gübre kalıntılarını da minimize hatta yok edebilen, bitki ve topraklar üzerindeki etkinliği uzun denemelerle kanıtlanmış, %100 organik ve kalitesi belgelerle sertifikalandırılmış bir üründür. Güvenle kullanabileceğiniz tekog  ® Sıvı Organik Gübre ile yepyeni bir tarım anlayışı doğmaktadır.

tekog  ® sıvı gübremizin içeriğinde kullanılan materyalin tamamı bitkisel kaynaklı olup herhangi bir kimyasal girdi  içermez. Aksine, öncesinde uygulanan zirai ilaç ve kimyevi gübre kalıntılarının olumsuz etkilerini yok ederek, içerdiği organik enzimler ve yüksek anti-oksidan sayesinde, ekimini yaptığınız ürünlerin bağışıklık sistemlerini güçlendirir.
tekog  ®  Sıvı Organik Gübre, toprağınızın ph değer dengesinden, tuzluluk oranı, su tutma kapasitesi gibi birçok önemli faktörü dengeler. Maliyetleriniz düşer. Toprağınız gençleşir. Yetiştirdiğiniz ürünlerin verimliliği artarak, daha kaliteli, daha uzun ömürlü  ve  daha fazla ürün elde edersiniz.

tekog   ®   BİYOTEKNOLOJİ KULLANILARAK ÜRETİLMİŞ, BİTKİSEL İÇERİKLİ, %100 BİO ORGANİK BİR ÜRÜNDÜR.
İçeriğinde; enzimler, aminoasitler ve mikroorganizmalar bulunmaktadır.

Bu özelliğin bitkiye kazandırdıkları;

NEMATOD: tekog  ®   ürünümüzün kullanıldığı bitki ve arazilerde nematod etkisi görülmez. Toprakta nematod yaşamaya devam etse dahi nematodun köke verdiği zararlar gözlenmez. Kökte oluşmuş olan harabiyetleri ise yeni gelen köklerde  kısa sürede bitki tedavi eder.

TUZLAMA: tekog  ® sıvı organik gübremizin içeriğindeki enzimler ve bu enzimlerin tetiklediği mikroorganizmalar, toprakta biriken tuzları ve kimyasal kalıntıları çözer ve bitkinin alabileceği forma çevirir.

ERKENCİLİK: Tüm bitki ürün gruplarında 10-20 gün arasında erkencilik sağlar.

GENÇLEŞTİRME: Daha da gelişmiş bir kök yapısı sayesinde daha fazla besin toplar ve ozmoz basıncını arttırarak bitki gövdesinde bulunan damarları açar.

İZELEMENT: tekog  ®, pH düzenleme özelliğiyle toprakta bulunan mikro ve makro elementlerin alımını sağlar.

ÇİÇEKLEME:    Çiçek sayısında ve tutumunda en az %30 – %100 artış sağlanır.

AKARİSTLER: Bu tip asalak ve böcekler görülmeden uygulanırsa akaristler çoğalamaz ve aç kalarak ölür veya bölgeyi terkederler. Mantar özelliğinde anlatıldığı gibi kalınlaşan kutikula sayesinde akaristlerin iğnesi meyve veya yaprağı delemez ve zarar veremez.

KALINTI: Hasattan 45 gün önce uygulanırsa meyve üzerinde olan kimyasal kalıntıları çözer ve parçalar. ( özellikle ihracat yapan firmalar tekog  ® kullandıklarında sebze ve meyve üzerinde hiçbir kimyasal kalıntı maddeye rastlanmaz.)

İYİ TARIM: Kimyasal tarım yapılan arazilerde ürünün organikliği ciddi oranda artış gösterir.

KALİTE: Hasat edilen ürünün şeker, protein, yağ ve kuru madde oranını arttırır.

RAF ÖMRÜ: Yaş meyve ve sebzelerin raf ömrü 5-10 gün uzar.

HASTALIK: Ciddi hastalık görülen arazilerde dozun +1 litre arttırılması önerilir. Çünkü tekog  ® ‘un ilk kullanıldığı hastalıklı bölgelerde gübremizin gücü hastalıklarla mücadele de azalabilir. Devamında kullanımı ile etki, daha yüksek görülür.

ORGANİK MADDE: Toprak analizinde organik madde miktarının yetersiz olması halinde, 1 yıla mahsus olarak  kullanım oranında   %50 doz arttırılabilir.

pH ÖZELLİĞİ: Topraklarda pH dengesini kalıcı olarak düzenler ve köklerin topraklardan besin emilimini  arttırır. Toprağın su tutma kapasitesini arttırır. Toprakta olan kilitlenmeyi çözer ve toprak canlı tabakasını derinleştirir.


tekog  ®   “Bitkisel Menşeli Sıvı Organik Gübre” için;

GARANTİ EDİLEN İÇERİK (Bakanlık Onaylı) W/W
Toplam Organik Madde %40
Organik Karbon %18
Toplam Azot (N) %3
Suda Çözünür Potasyum Oksit (K2O) %4
pH Aralığı 3.5 – 5.5